About me

Pokud jste zavítali na tuhle část mých stránek, tak doufám, že se neunudíte k smrti xD Kdo se toho nebojí, tak směle do toho!

Moje jméno je Jana a je mi 18 let. Bydlím v malém městečku v jižních Čechách. Studuji na čtyřletém gymnázium. Baví mě učit se cizí jazyky- nejdéle se učím angličtinu, učila jsem se němčinu a ruštinu a začala jsem i s francouzštinou :)

Jsem ve znamení vah a je pravda, že mám tendenci k váhavosti a nerozhodnosti. Než se definitivně rozhodnu snažím se na věc dívat ze všech úhlů a poslechnout si třeba i názor někoho jiného. Nakonec se ale vždy rozhoduji podle sebe, v tomhle jsem opravdu tvrdohlavá a nemám ráda, když mi svůj názor někdo nutí. Jsem spíše introvert, ale na druhou stranu mám potřebu obklopovat se přáteli, takže si to přeberte sami... A nepředstavujte si mě tak, že sedím tiše v koutě. Taková opravdu nejsem! Za svůj názor dokážu hodně tvrdě bojovat a nejsem ani tichá, i když by se to tak někomu mohlo na první pohled jevit. Opak je pravdou, hodně ráda mluvím a pak mám trochu problém přestat :D Taky se docela ráda hádám, no nenazvala bych to úplně jako hádky, spíš výměny názorů. Mám totiž raději, když mi všichni řeknou na rovinu, co je na mně štve nebo s čím nesouhlasí. Nemám ráda, když to z někoho musím dolovat.

Jsem perfekcionalista, na což nejsem zrovna pyšná, protože to není zrovna praktické pro život. Jsem ale už taková a dokonalost asi nikdy hledat nepřestanu, i když samozřejmě vím, že život dokonalý nikdy nebude. Výhoda perfekcionalismu je ta, že pracuju tak dlouho dokud nejsem spokojená (to bych si měla připomínat, když píšu slohovky a na stole přede mnou leží zmačkané papíry xD) Jsem hodně ambiciózní, trpělivá a opravdu nerada něco vzdávám.

Považuju se za tak trochu zvláštní a odlišnou od ostatních, za což jsem ale hodně ráda. originalita je fajn =) Do mé povahy musím určitě zařadit i to, že mám už hodně dlouho migrény a další problémy s hlavou (a to nemyslím tak, že jsem blázen xD) Bolest mě samozřejmě dost ovlivňuje i přestože se tomu snažím zabránit. Když je mi opravdu hodně špatně, tak byste se mnou určitě trávit čas nechtěli, protože jsem šíleně nepříjemná. Co ale fakt nesnáším je to, když se někdo rozhodne nimrat se v tom, že mě hlava bolí. Na bolest hlavy se neumírá a mě nepomůže když to s někým budu probírat dnem i nocí! Rozhodně nejsem žádná chudinka a bolestí se prostě musím sama vypořádat.

Tato stránka je zaměřená hlavně na knihy, takže bych se nejspíš měla vyjádřit i k tomu xD
Už jako malá jsem četla hodně, ale nebylo to nic takového, že bych byla přilepená ke knize a nemohla se dočkat konce. Knihy a čtení jsem si zamilovala hlavně díky Harry Potterovi, z téhle knižní série jsem byla nadšená a moje nadšená trvá i nadále. HP patří k jedinečným knihám. Potom jsem se dostala k Twilight, které mě okouzlilo (teď už mám na to jiný názor) a přivedlo mě k young adult knihám, za což jsem opravdu ráda.
Knihy miluju a baví mě číst různé žánry, i přestože se nejvíc zaměřuju na fantasy a young adult. Ráda čtu i biografické, psychologické knihy a vždycky čas od času se zaměřím na romány. Moje oblíbené téma je také druhá světová válka, knihy zaměřené na tohle téma jsou vždy zajímavé. Někteří možná nesnáší povinnou četbu, já sice netvrdím, že jsou všechny povinné knihy úžasné, ale určitě se tam najdou i takové, které si užijete. Jako příklad použiji knihu Saturnin, kterou všem doporučuju :)
Asi před čtyřmi lety jsem začala číst i anglické knihy. Začátky pro mě byly kruté, jelikož jsem si nevybírala zrovna vhodné knihy pro začátečníky. Vybírala jsem si totiž jen ty u kterých jsem si myslela, že mě budou opravdu bavit. Což jsou v mém případě fantasy knihy. Rozhodně nikomu nedoporučuju, aby se čtením v aj začínal s fantasy žánrem, fakt to není moudré ;) Naštěstí jsem to ale nevzdala a teď už čtu anlické knihy skoro jako české :) Samozřejmě občas něco nepochytím, ale jako celku tomu (skoro) vždy porozumím.

Co ke mně prostě patří:
oblíbený spisovatel/kniha: tuhle otázku nenávidím, jak si mám vybrat jen jednoho spisovatele? Nebo jen jednu knihu? To prostě nejde!
oblíbený básník: Jaroslav Seifert
oblíbená fotografka: Annie Leibovitz
Hudbu mám strašně ráda a je úžasný, jak mě nějkteré písničky dokáží povzbudit, rozvesilit atd.
Oblíbené skupiny a interpreti: Linkin Park, Muse, One Republic, Beatles, John Lennon, Florence And The Machine, Coldplay, Eminem, Cary Brothers, Adele, Owl City, ...
Filmů, které jsem si oblíbila je strašně moc, ale některé mi opravdu přirostly k srdci.
oblíbené filmy: Across the universe, Atonement, Avatar, Awake, Black Swan, Cruel Intentions, Despicable Me, Harry Potter, Inception, Memoirs of Geisha, Moulin Rouge, Pride and Prejudice, Remember Me, Shutter Island, Slumdog Millionaire, Sweeny Todd, Tangled, The air i breathe, The Edge of Love, The holiday, The notebook, The Phantom of the Opera, Titanic,…
Seriály, no řekněme, že se na ně vídám OPRAVDU HODNĚ :D a vybrat jen několik bylo hrozné... a tak je tenhle "seznam" dost neúplný.
oblíbené seriály: Angel, Bones, Big Bang Theory, Btvs, Dharma and Greg, Dollhouse, Friends, Fringe, Gilmore girls, Glee, Gossip girl, Harper´s Island, HIMYM, House M.D., Legend of the Seeker, Merlin, Prison break, Simpsons, Skins, Supernatural, The OC, True Blood, TVD, …