Bloodrose
~VYHNĚTE SE OBLOUKEM~
by Andrea R. Cremerová
český název: Oběť
žánr: fantasy
díl: třetí
nakladatelství: Philomel
počet stran: 406
vydání v ČR: březen 2012

Calle se podařilo přivést na stranu Hledačů Rena, který se měl stát jejím druhem a vůdcem smečky. Tím se však ocitla v nepříjemné pozici - Ren i Shay po ní touží a na tom, koho z nich si vybere, závisí jak její osobní štěstí, tak osud smečky a výsledek výprav za mocnými artefakty, které Shayovi umožní bojovat s magií Strážců a porazit nejmocnějšího z nich, Bosquea Mara. Calle nezbývá než na čas zapomenout na hlas svého srdce: začíná dobrodružný a smrtelně nebezpečný hon za zbývajícími částmi elementálního kříže, zbraně, která jako jediná může zvrátit válku ve prospěch Hledačů. Mrtvých na obou stranách přibývá, a jak se blíží závěrečná bitva, pro Callu je stále obtížnější zachovat neutralitu. To ale ještě netuší, že největší oběť je všechny teprve čeká...
Můj hlavní problém:
Můj největší problém s touto knihou byl ten, že opravdu nechápu chování hlavní hrdinky. Chápu, že je zmatená z toho, že si bude muset vybrat mezi Renem a Shayem. To rozhodně neomlouvá to, že začne lhát. Už tohle mě dost otrávilo, ale to že jsem hned od začátku knihy věděla koho si nakonec vybere je prostě smutné. Nevím, jak si to autorka plánovala, ale mě díky tomu zkazila v podstatě úplně celou knihu.Přesto jsem doufala, že mě alespoň něco překvapí, ale bohužel se to nestalo.
Příběh plynule pokračuje, kde jsme přestali v druhém díle. Calla se vydává pro Rena společně s jeho sestrou Adne. V tomto momentě bychom mohli čekat nějakou zajímavou scénu, ta ale autorce zřejmě někam utekla a my pokračujeme zhruba tam, kde jsme byli deset stran před koncem druhého dílu.
Celkově si nemůžu pomoct, ale celá série mi přijde natažená, není v ní dostatek zajímavého materiálu na to, aby z ní mohly být tři knihy. Perfektní by byla jedna. Proto se dočkáme velmi nudných pasážích, kdy vás při životě drží jen to, že už chcete s touhle knihou skončit.
Děj je zaměřen pouze na hlavní postavy, stejně jako v předešlých dílech, o vedlejších postavách se nedozvíme prakticky vůbec nic.
Hodnocení
Pokud jste čekali nějaké působivé zakončení, tak se ho tady rozhodně nedočkáte. Hlavním motivem knihy je tom, že se vás snaží znudit a uspat. Byla jsem velice zklamaná, jelikož první díl série vypadal slibně. Nicméně po dočtení této knihy mám chuť ji roztrhat a spálit. Nejsem si jistá, jestli se mám zasmát nad tím, jak předvídatelný děj se v knize odehrával nebo brečet nad zničeným námětem série. Shrnula bych to tím, že vám řeknu, že pokud si tuhle knihu nepřečtete, tak rozhodně o nic nepřijdete. Já sama bych si ušetřila hodně nervů, kdybych si ji odpustila.


Knižní trailer: