Dirty Blood
by Heather Hildenbrand
žánr: fantasy, young adult
nakladatelství: Accendo Press
počet stran: 288
vydání v ČR: 2011

Včera večer jsem zabila holku. Uděla jsem to holýma rukama a starou trubkou, kterou jsem našla ležet u kontejneru. Ale to není to, co mě dostalo. To co mě vyděsilo, je to že musím neustále myslet na to, že když mě napadla, její tělo se proměnilo- a stal se z ní vlk. Cvakající zuby a připravené drápy. Když jsem ale pak stála nad jejím tělem, byla z ní znovu dívka. To byla asi ta doba, kdy jsem upadla do šoku... A to byla chvíle, kdy se ojevil on.
Jediné, co teď můžu udělat je přijmout pravdu, která se mi dívá do očí. Zaprvé, vlkodlaci existují. A za druhé, já jsem se narodila, abych je zabíjela.
Příběh
Záměr nejspíš byl, aby se čtenář nemohl odtrhnout od knihy. No já jsem se odtrhávala, co jsem jen mohla a stejně mi to nepomohlo. Když se podíváte na anotaci, tak zní příběh docela zajímavě, ale jeho podání už je o DOST horší.
Tara se samozřejmě v průběhu knihy ocitne v nebezpečí a kniha asi měla být plná akce. V mém případě to ale dopadlo tak, že jsem všechnu "akci" prospala...
Postavy
Tara asi měla být silná postava, taková kterou by jsme měli obdivovat. No, pro mě to ale dopadlo tak, že mi byla šíleně nesympatická a celou dobu jsem jí chtěla dát facku, aby se probrala!
Wes je samozřejmě velice pohledný a samozřejmě se mu Tara líbí. Tak u něho jsem si říkala, že je to neoriginální a suchá postava, ničím nepřekvapí a je to nuda.
Hodnocení
Jsem zklamaná! Tahle kniha mě úplně zdrtila. Když jsem ji dočetla, byla jsem šťastná, že to mám za sebou- Uff. Po celou dobu jsem se nudila a celkově jsem z knihy měla divný pocit. Hned na začátku jsem odhadla celý děj knihy, takže mě čtení vůbec nebavilo.
Příběh mi nesedl, nelíbil se mi styl psaní a prostě jsem si to vůbec neužila.