Dvě zrcadla
by Karolina Limrová
žánr: young adult, vampires
nakladatelství: Host
počet stran: 276

Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Katy Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Joshua spatří Katyinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv?
V romantickém příběhu s prvky fantasy se v rychlém sledu událostí střídají promluvy obou hlavních hrdinů a my sledujeme napínavý děj ze dvou úhlů pohledu.
V knize najdeme všechny atributy spojené s tímto žánrem; především však rozehrává odvěké téma o síle lásky a boji dobra se zlem.
úryvek z knihy
Pokud by přece jen někdo toužil po ukázce, najdete ji tady: http://www.nakladatelstvi.hostbrno.cz/cs/nakladatelstvi/ostatni/item-566
Příběh
Děj? No, nějak jsem ho v téhle knize nenašla.
Shrnutí: tam, kde má být kniha akční jsem usínala a té "akce" jsem si skoro ani nepovšimnula, jelikož se to všechno odehrála příliš rychle. Pocity postav jsou od začátku až do konce stejné! NUDA! Styl psaní nezáživný.
Postavy

Kate- její charakter by se dal shrnout jedním slovem: husa. Opravdu mi celou dobu přišla úplně ale úplně blbá.
Joshua- no potěš koště! Edwarde, kde jsi, chci radši tebe, než tohle individuum.
Hodnocení
Tahle kniha nemá vůbec nic. Obálka je strašná, příběh o ničem, postavy jsou úděsné!
Celá kniha mi přijde hodně okopírovaná podle Stmívání a když mám porovnat tyhle dvě knihy, tak je Stmívání božské čtení a tehle děs patří do koše!
REAKCE PO DOČTENÍ: "Proč, proč jen jsem to začala číst! Co jsem komu udělala?!"
Asi bych si měla pogratulovat, že jsem byla tak úžasná a dočetla to xD Teď už na tuhle hrůzu nikdy nešáhnu!
Vřele doporučuju NEČÍST!