Pád
~PRO MILOVNÍKY ROMANCE A ANDĚLŮ~

by Lauren Kate
originální název: Fallen
díl: první
žánr: young adult, fantasy, angels
nakladatelství: Delacorte Press/ Knižní klub
počet stran: 452
vydání v ČR: srpen

Některým andělům je souzen Pád... Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.
Citace

“What if the person you were meant to be with could never be yours?”
Něco jako Hush hush?
Když jsem knihu začínala číst, počítala jsem s tím, že to bude něco pobného jako kniha Hush hush. Proto jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že to tak není.
Začátek příběhu byl pro mě podivínský. Luce už od malička vídává tajuplné stíny, psychoterapie nazabírá a po smrti spolužáka je nucena přestoupit. Nastupuje do internátní školy, která je něco jako polepšovna, všude jsou rozmístěné kamery, musí odevzdat mobil a kontakt s vnějším světem má povolen jednenkrát za týden. Škola je ale vykreslena velice nereálně, jelikož ve školním areálu najdeme hřbitov i kostel, ve kterém si dokonce můžete zaplavat. Hlavně je ale nereálné to, že všichni musí nosit sledovací náramky a školní trest na hřbitově? Je jasné, že jsme se ocitli ve fantasy světě.
Hlavním motivem knihy je láska a od celkového paranormálního světa tak trochu odbočuje. Soustředí pouze na vztah mezi Luce a Danielem, což už v polovině knihy začíná být trochu protivné. Nedozvídáme se totiž vůbec nic kromě toho, jak se jejich vztah vyvíjí. Ke konci se ale přece jen dostaneme k něčemu zajímavému a konečně se děj rozjíždí. Nesmím opomenout další postavu, která bude nejspíš hrát další roli- Cam. Je to kluk, na kterém už vám hned od začátku něco nesedí a tak můžeme jen čekat na odhalení jeho tajemství.
Hodnocení
Ze začátku jsem se drbala na hlavě a říkala jsem si, jestli se z toho něco kloudného vyklube. Nakonec se mi kniha líbila i přestože jsem ji několikrát odložila a i přes nějaké nezáživné pasáže jsem byla v závěru nadšená. Když se na příběh dívám zpětně je docela překvapující, že jsem byla spokojená. Není na něm totiž skoro nic zajímavého a objevují se tam klišé.
Další díl si jistě přečtu a budu čekat, jak se tato série vyvine dál.
Knihu nejvíce doporučuji čtenářům kolem 15 let.

Knižní trailer: