Halfway to the Grave
by Jeaniene Frost
originální název: Halfway to the Grave
série: Night Huntress
díl: první
žánr: adult, fantasy
nakladatelství: Avon
počet stran: 384
vydání v ČR: ?

Poloviční upírka Catherine Crawfield pronásleduje mrtvé kvůli pomstě. Doufá, že jednou z těch mrtvých potvor je i její otec, který je zodpovědný za zničený život její matky. Pak je ale zajata Bonesem, nájemným vrahem upírů, a Cat je donucena k nechtěnému partnerství.

Výměnou za nalezení jejího otce souhlasí Cat, aby ji tenhle sexy noční lovec trénoval, dokud nebudou její bojové schopnosti stejně ostré jako jeho tesáky. Je ohromená tím, že neskončila jako jeho večeře - existují ale vůbec dobří upíři? Brzy ji Bones přesvědčí, že být napůl mrtvá nemusí být zase tak špatné. Ale dřív než si Cat může vychutnat své nově nabyté postavení jako drsná lovkyně upírů, je spolu s Bonesem sledována partou zabijáků. Teď si Cat musí vybrat stranu, na které bude stát... a ukáže se, že Bones je stejně přitažlivý jako kterýkoli jiný muž s pulsem.

překlad anotace z goodreads.com
úryvek z knihy
“Playing with fire, Kitten?”

His mouth grazed my cheek. His lips were cool against my skin. My head spun, my senses reeled, and my tongue crept out and licked his neck.

The shudder went all through him. Bones pressed me so close that his body ground into mine, jerking my head back with a thick handful of hair until our eyes locked. What had started out as a game was now an open challenge, as well as a direct threat.

All of this should have frightened me, but it was as if my mind were incapable of rational thought. He was a vampire, a hit man, and had almost killed me … and nothing mattered more than the feel of him.

I licked my lips and didn’t pull away.

It was all the invitation he needed.
Zase upíři a opět jsou trochu jiní
V téhle knize je opět trochu jiné pojetí upírů. Znáte biblický příběh o Kainovi a Ábelovi? ("Genesis 4,1-8: I poznal člověk svou ženu Evu a ta otěhotněla a porodila Kaina. Tu řekla: "Získala jsem muže, a tím ." Dále porodila jeho bratra Ábela. Ábel se stal pastýřem ovcí, ale Kain se stal zemědělcem. Po jisté době přinesl Kain obětní dar z plodin země. Také Ábel přinesl oběť ze svých prvorozených ovcí a z jejich tuku. I shlédl na Ábela a na jeho obětní dar, na Kaina ani jeho dar však dar neshlédl. Proto Kain vzplanul velikým hněvem a zesinal v tváři. I řekl Kainovi: "Proč jsi tak vzplanul? A proč máš tak sinalou tvář? Což nepřijmu i tebe, budeš-li konat dobro? Nebudeš-li konat dobro, hřích se uvelebí ve dveřích a bude po tobě dychtit; ty však máš nad ním vládnout." I promluvil Kain ke svému bratru Ábelovi... Když byli na poli, povstal Kain proti svému bratru Ábelovi a zabil jej.") Bůh potrestal Kaina tím, že jej označil, aby každý věděl, že zavraždil svého bratra. Kainovo znamení, kvůli kterému se z něj stal nemrtvý. Kain litoval zabití svého bratra a děti, které "vytvořil" byly upíři a ghúlové.
Aby upíři přežili musí pít krev, nemusí ale zabít své dárce. Nevadí jim denní světlo ani kříže. Zabít upíra můžete tím, že mu srdce probodnete stříbrem (ne dřevem).
Postavy

Cat je poloviční upírka, o čem se dozvěděla v den svých šestnáctých narozenin, kdy jí to oznámila její "maminka". Byla na tolik "milá", že jí v podstatě řekně, že je zrůda, jako její otec. Řekla jí, že jsou všichni upíři špatní a žádný hodný upír neexistuje a proto by je měla Cat zprovodit ze světa. Cat se tohoto úkolu zhostí a zabíjení upírů se pro ni stane normální situací. Pak se ale objeví Bones a najdenou je všechno jinak. Cat je k němu silně přitahována, ale všichni upíři jsou přece zrůdy, nebo ne?
Cat má svojí hlavu a tak se můžete snažit jak chcete, ale ona nakonec stejně udělá vše podle sebe.
Bones je naprosto úžasný upír, kterého si zamilujete. Hned od začátku mě fascinovalo jeho chování ke Cat. Bylo znát, že ji má rád, což ale Cat samozřejmě nevěděla, protože se tím rozhodně nechlubil. To se ukázalo být velice moudré, protože Cat by jinak skoro určitě zdrhla xD
Jeho pravé jméno je Crispin Phillip Arthur Russell III a narodil se roku 1766 v Anglii. Přeměněn na upíra byl roku 1790, kdy mu bylo 24 let.
Pro Cat vymyslel přezdívku Kitten, kterou používá pořád...
Justina je mamka Cat, v tomhle díle ji opravdu nemusím! Ke Cat se chová opravdu hnusně, ale časem se dozvíme, že ji opravdu miluje. Vůči Cat ale opravdu není fér, jak jí všechno vyčítá. No a hlavním rysem pro Justinu je to, že nenávidí upíry a konkrétně Bonese dvakrát tolik xD
Spade, neboli Baron Charles De Mortimer je sympaťák, kterého jistě budete mít rádi. Je to nejlepší přítel Bonese a mě se strašně líbila scéna, kde se poprvé setká s Cat :D
Hodnocení
Na tuhle knihu mě nalákala Sunnywill svými nádhernými wally a já rozhodně nelituju, že jsem tuhle sérii začala číst. Knihu si řadím mezi nejoblíbenější! Bonesovi jsem prostě nemohla odolat xD
Vždy, když čtu první díl nějaké série, tak jsem hodně zvědavá, jak se toho spisovatel zhostí. Tato úvodní kniha je brilantní, nemůžu si vůbec na nic stěžovat. Kniha mě hned od začátku pohltila a já jsem četla, četla a četla až jsem najednou byla na konci a znovu jsem se nadechla.
Kniha se mi opravdu líbila, ale asi bych měla upozornit, že jde o knihu pro dospělé. To znamená fůru vulgárních výrazů a také sex. Takže pokud jste mladší, doporučovala bych se čtením ještě chvilku počkat, nebo pokud je vám nepříjemné číst o sexu...
Knihu miluju a můžu vám slíbit, že se při čtení rozhodně nebudete nudit. Naopak si užijete akci, zasmějete se, zamilujete si hlavní postavy... Opravdu vřele doporučuju! Těch pět hvězdiček je zasloužených!