One Foot in the Grave
by Jeaniene Frost
originální název: One Foot in the Grave
série: Night Huntress
díl: druhý
žánr: adult, fantasy
nakladatelství: Avon
počet stran: 357
vydání v ČR: ?

Můžes z hrobu utéct, ale neschováš se.

Poloviční upírka Cat Crawfield je nyní zvláštní agentkou pracující pro vládu, aby svět zbavila nemrtvých. Stále používá všechno, co ji Bones, její sexy a nebezpečný ex, naučil. Ale když se Cat stane cíleným terčem atentátu, je jediný kdo ji může pomoci upír, kterého opustila.

Být v jeho blízkosti u ní probudí všechny emoce, od adrenalinu ze zabíjení upírů bok po boku až po stravující vášeň. Jenže je vypsána odměna na její hlavu- chtějí ji mrtvou nebo polomrtvou, což znamená, že její přežití záleží na Bonesovi. A bez ohledu na to, jak moc se snaží udržet věci mezi nimi v profesionální úrovni, dojde jí, že touhá trvá věčně... a že ji Bones už nenechá odejít.

překlad anotace z goodreads.com
úryvek z knihy
“You are so arrogant.”

Bones came closer. “I’m very powerful. That is truth, not arrogance. Every member of your team combined couldn’t protect you as well as I can, and you know it. Whether you want my help or not, you’re getting it.”

“Don’t worry about me, I can take care of myself.”

I was suddenly gripped in Bones’s arms. Maybe that was my own fault and not just due to his speed. I’d been so busy keeping up my emotional shields, I’d forgotten about my physical ones. And truth be told, I never expected him to bite me.

Yeah, I’d let my usual vampire guards down all the way with Bones.

His fangs buried deep into my neck. The strangest kind of heat flooded all through me. Bones tightened his arms around me, tilting me back, and licked my neck before sinking his teeth in again.

My fists thumped on his back. It was all I was capable of doing to tell him to stop, since my mouth only seemed good for making little ecstatic noises.

I found myself thinking if I were going to die, at least I’d die happy.
Čtyři roky dopředu
V prvním díle jsme Cat opustili, když utekla od Bonese. Né, že by ho jen tak opustila, to ne. Ona to viděla tak, že neměla na vybranou a protože odešla, tak Bonese nepronádledoval Don a spol. Vyhrožovali jí, že Bonese zabijí a tak se Cat musela rozhodnout. V téhle knize se posouváme o čtyři roky dopředu. Cat je speciální agentkou, má svůj tým, vede nový život. Našla si nejlepší kamarádku a vychází i se svým týmem. Je to něco jiného oproti prvními dílu, kde byla v podstatě sama. Na Bonese ale nedokázala zapomenout a o žádný milostný vztah nestojí, protože Bonese stále miluje a chybí jí.
Od prvního dílu se děj už posunul hodně jiným směrem a podle mě přijde tenhle vývoj situace zajímavý.
Byla jsem hodně překvapená koncem v prvním díle, přece jen to byl první díl a tak jsem rozhodně nečekala něco takového, s tak velkou změnou v Catiině životě. Můžu ale říct, že jsem za to překvapení ráda! Je to mnohem větší zábava číst něco neočekávaného, než to když si přečtete přesně to, co jste si mysleli, že se stane.
Postavy
V tomhle dílu se seznamujeme s hodně novými postavami a vlastně se i na Cat a Bonese díváme z malinko odlišného pohledu. Jejich vztah se tu opět hodně vyvíjí. Já bych vám ale ráda představila další postavy, které se v knize objevují :)
Don Williams je šéf Cat, v prvním díle jsem ho nesnášela, ve druhém už si polepšil :)
Denise je nejlepší kamarádka Cat. Seznámili se, když ji Cat zachránila před upírem. Denise je jedna z mála lidí, kteří ví, jaká je skutečná práce Cat. A protože se v tomhle díle Denise vdává, tak je Cat samozřejmě její družička.
Pak se tu seznamujeme s týmem Cat:Tate, který miluje Cat a je s tím někdy opravdu hodně otravný! Dave, který je moc fajn. Juan, díky kterému je vždy sranda.
Hodnocení
Pro tenhle díl mám hodně velkou slabost. Knihu jsem začala číst hned po přečtení prvního dílu a tak jsem byla překvapená, že jsme se posunuli o čtyři roky dopředu. Nakonec mi to ale vůbec nevadilo. Naopak se mi tahle kniha strašně líbí! Zatím ji mám z téhle série nejraději. Od začátku knihy jsem netrpělivě čekala, kdy se objeví Bonese, pokaždý jsem si říkala, tak už? Bez něj to totiž nebylo ono, ale jakmile se objevil, bylo všechno opět fajn :D On je prostě senzační a scény s ním jsou dokonalé!
Tahle kniha je řekla bych zásadní pro celý vývoj téhle knižní řady, protože už jsme přece jen jinde než tomu bylo u prvního dílu. Kde byla Cat ze začátku nezkušená, teď už je z ní ostřílená lovkyně xD

kresby jsou od Ten-1717