Smrtící sláva
by J. D. Robb
originální název: Glory in Death
díl: druhý
žánr: detektivka, sci-fi, romantika, adult
nakladatelství: Columbus
počet stran: 250

První oběť našli v dešti na chodníku, druhá byla zavražděna na dvoře domu, v němž bydlela. Poručík Eva Dallasová snadno nachází spojnici mezi těmito případy. Obě zavražděné byly atraktivní a vysoce úspěšné ženy. O jejich pracovních i soukromých záležitostech si povídalo celé město, a tak má Eva brzy svého podezřelého. Všechno do sebe zapadá – snad až příliš. A pak dojde ke třetí vraždě, která se dosavadnímu schématu naprosto vymyká. Nyní záleží jen na hlavní hrdince, policistce Evě, kam ji dovedou její neomylné instinkty spolu se zkušenostmi a schopností analyticky uvažovat, zejména je-li poháněna touhou zjednat spravedlnost. Po jejím boku už tradičně stojí miliardář Roarke, Evin milenec a tentokrát i ochránce.
úryvek z knihy

Čím víc se Eva blížila k okrajovým čtvrtím, tím pronikavěji se měnila okolní scenérie. Tady žili bohatí a vyvolení. Ulice byly širší a čistší, z parků připomínajících zelené ostrovy vybíhaly paprsky stromořadí. Automobily zde jen tiše předly a chodci nosili přepychové obleky a luxusní obuv.
Eva minula sluhu věnčícího párek elegantních zlatých ohařů. Nesl se jako dokonalý android.
Před branou Roarkeovy parcely vůz zastavil a počkal, až Evu odbaví automatický vrátný. Stromy už kvetly. Bílé květy se mísily s růžovými a jejich krásu ještě podtrhovala temná červeň a modř těch ostatních. Všude kolem se prostíral smaragdový trávník.
Samotný dům se hrdě tyčil proti tmavnoucí obloze. Sklo jiskřilo v zapadajícím slunci a šedivý kámen vypadal o to vznešeněji. Od chvíle, kdy jej Eva spatřila poprvé, uplynuly dlouhé měsíce. Přesto si dodnes nezvykla na velkolepou nádheru a přepych, na střízlivý, ale neomylný důkaz bohatství. Pokaždé se zastavila a ptala se sama sebe, co tady pohledává – tady a s Roarkem.
Zaparkovala vůz u paty žulového schodiště a vyběhla vzhůru. Nikdy neklepala. Mohla za to její pýcha, což jí ke cti dvakrát nesloužilo. Summerset, Roarkeův komorník, Evou hluboce pohrdal a ani se to nesnažil skrývat.
vraždy a smrt

Děj tohohle dílu je tak napínavý, že se ze mě málem kouřilo, jak jsem obracela stránky. Eva opět řeší vraždy, tentokrát se obětmi staly dvě vysoce postavené bohaté ženy. Eva navíc musí řešit menší problém ve vztahu k Roarkovi a tak má plné ruce práce.
Jako vždy Evě na zádá dýchá smrt, znovu je až příliš blízko. Naštěstí pro ní má po boku mocného Roarka.
Postavy
Poručík Eva je velicce fascinující postava a čím víc ji poznáváte, tím víc ji máte rádi a obdivujete ji. Její morální hodnoty jsou v knize hodně znát, zvláště proto, že se každý den setkává s vraždami, smrtí. Její odhodlání chytit vraha je obdivuhodné a nedovolí čtenáři knihu odložit. Eva bere svou práci velice vážně, bohužel při ní ale nemyslí na sebe a tak je dobře, že je tu Roarke.
Roarka Evě opravdu závidím! Je sexy, věrný, stará se o ni, zajímá se o to, co dělá. No prostě je jako sen ;) Taky bych si přála, aby mě někdo tak moc miloval.
Hodnocení
Je opravdu zajímavé, že ať už čtu tuhle kniho znovu a znovu, pořád jsem z ní stejně nadšená, jako když jsem ji četla poprvé. -> Už to hodně vypovídá o tom, jak je skvěle napsaná, vůbec mi nevadí, že už ten příběh znám, ráda jeho čtení zopakuju. Musím se přiznat, že jsem tuhle knihu četla nejméně desetkrát.
Jsem z téhle série úplně rozrušená :D Prní díl byl úžasný a úchvatnost série ve druhém díle pokračuje. A proto musím znovu říct: běžte si tuhle sérii přečíst. Hned teď!
Vztah Roarka a Evy pokračuje a není to jen procházka růžovou zahradou. Eva tak trochu bojuje se svými city a společně s Roarkem zjišťuje jaké to je, když už nejste sami. Je úžasné, jak se jejich vztah znovu posune do jiné kategorie.
Nejlepší na téhle knize je několik posledních stránek, já jsem je obracela jako divá a na konci jsem se musela připitoměle usmívat :D
Abyste ale zjistili, co se stane budete si muset knihu přečíst sami, neváhejte! Tahle kniha už na vás dlouho čeká...