Zombie blondýny
by Brian James
originální název: Zombie blondes
žánr: fantasy, young adult, zombie
nakladatelství: COOBOO
počet stran: 240
vydání v ČR: 2010

Co je podivného na malém městě jménem Maplecrest? Domy na prodej, ulice nezvykle klidné, prázdné... Střední škola? Proč jsou nejloblíbenější dívky stejně blond, se stejně bledou pletí, jejich jména jsou si podobná... Pokud si Hannah nedá pozor, bude stejně blond, stejněpopulární, stejně mrtvá. Jako ostatní zombie v tomhle městě!
úryvek z knihy
"Promiň," zakoktám zase, když si porvé všimnu odbarvené záře jejích vlasů a úsměvu roztleskávačky, který k nim patří.
Jedna z nich.
Dokonalá a oblíbená a já do níprávě vrazila jako pošahané nemehlo. Nejdřív ta scéna a batohem a teď tohle! Druhý chyba. Tři chyby a jejich banda mě bude nenávidět na věky věků. A tak se jí znova omluvím a opatrně jí uhnu z cesty.
"Ne, vážně. To je v pohodě," řekne mi. Usměje se ještě víc a důrazně vyrtí hlavou, aby mi dala najevo, že to myslí vážně.
"Jenom jsem...," spustím a ani nevím, co chci říct. "Já nevím...nejspíš jsem se jenom zasnila."
"Nic se nestalo," uklidňuje mě. Dalším úsměvem mi naznačí, že to opravdu tak myslí a že si můžu oddechnout.
Zombie
Nevybavuju si asi žádnou knížku, kde by v hlavní roli hráli zombie a tak to pro mě bylo zase něco jiného. Už jen to je lákavé, mám ráda nové věci. Na zadní straně knihy je napsáno, že je to strhující kombinace ségy Stmívání a Stepfordských paniček. Stepforsdké paničky jsem nečetla, tudíž to nemůžu posoudit, ale se Stmíváním takhle kniha nemá vůbec nic společného. Jedinou podobu vidím asi v tom, že se holka přestěhuje do malého městečka a je nová ve škole.
Postavy
Hlavní postava je Hanna, která mi nebyla ani sympatická, ale ani nesympatická. Prostě nějaká holka. Chvílema mi ale přišla dost natvrdlá. Hlavně od začátku knihy, jí Lukas říká, že jsou to zombie a ona furt ne, ne, to není pravda. No já bych mu to taky nevěřila, ale stejně...
Je to outsiderka a její otec neustále od něčeho utíká a tak bývá Hanna často úplně sama.
Lukas zná pravdu, ale co tak trochu doteď vrtá hlavou je to, jak to že už dávno městečko neopustil, to mi přijde nelogický, ale budiž. Jinak ho ve škole považují za podivína, ale já si myslím, že není tak špatný.
No a pak tu máme zombie, už od začátku vám dojde, kdo je zombie a tak je trochu nudnější sledovat Hannu, které podle všeho nic netuší.
Hodnocení

Hodnocení jsem dala takhle vysoké hlavně kvůli konci knihy, s kterým jsem byla docela spokojená. Jestli mě už znáte, tak víte, že mi na ukončení knihy velice záleží. Na úplném konci jsem se musela smát, protože to bylo prostě divný. Na zvláštní konce si potrpím, takže jsem byla spokojená.
Tahle kniha není nic extra, co byste si nutně museli přečíst, ale pokud někdy půjdete do knihovny, můžete to zkusit :) Přece jen se kniha liší tím, že tam nejde o to, že by hlavní postava do někoho zamilovala a celou knihu by se to řešilo. Tady jde opravdu o zombie.